Żółto - Nasza firma

Historia

Od regionalnego producenta kleju do globalnie działającego przedsiębiorstwa rodzinnego

Od samego początku tj. już od założenia firmy w 1893 roku, kształtowaliśmy historię nowoczesnego szlifierstwa wprowadzając liczne innowacje. Wysokoobrotowe tarcze do cięcia i szlifowania zgrubnego, ściernice listkowe, wodoodporny papier  to tylko niektóre z materiałów ściernych, które zostały dopracowane w produkcji seryjnej przy naszym znaczącym udziale.

1893 Johannes Friedrich Klingspor zakłada swoją firmę rodzinną.
Johannes Friedrich Klingspor zakłada swoją firmę rodzinną.
1899 Początki produkcji materiałów ściernych
1926 Klingspor produkuje pierwszy w Europie wodoodporny papier ścierny.
Klingspor produkuje pierwszy w Europie wodoodporny papier ścierny.
Wynalezienie wysokoobrotowej<br />
tarczy do cięcia Kronenflex®
1950 Wynalezienie wysokoobrotowej tarczy do cięcia Kronenflex®
1972 Opracowanie rewolucyjnej jak na tamte czasy ściernicy listkowej kątowej
1978 Klingspor zakłada w USA swoją pierwszą
spółkę-córkę poza obszarem Europy.
Haiger
1996 W Polsce powstaje pierwszy
zagraniczny zakład produkcyjny.
2003 Zmiana z Klingspor GmbH na Klingspor AG.
2015
Otwarcie nowego zakładu produkcji narzędzi diamentowych Klingspor. Otwarcie nowego zakładu produkcji narzędzi diamentowych Klingspor.
Klingspor świętuje 125-lecieKlingspor świętuje 125-lecie
2018
2020
Kronflex

Zasady przedsiębiorstwa

Klingspor jest to międzynarodowo zorganizowane, sprawne i innowacyjne przedsiębiorstwo rodzinne, działające na rynku narzędzi do obróbki powierzchni i kształtowania metodą szlifowania. Główne obszary działalności obejmują materiały ścierne na podkładach oraz tarcze do cięcia i szlifowania zgrubnego.

Naszym nadrzędnym celem jest zadowolenie naszych klientów. Celem osiągnięcia tego celu, nasze decyzje podejmujemy według następujących zasad:

▶ Wysoka wydajność naszych produktów przez cały okres eksploatacji

Dzięki jakościowej i cenowej konkurencyjności produktów i marek „Klingspor” i „Kronenflex”, dążymy do utrzymania pozycji wśród czołowych dostawców w ważnych krajach uprzemysłowionych.

Nasi dostawcy i usługodawcy są naszymi partnerami w konkurencyjności. Stawiamy im takie same wymagania jakościowe i środowiskowe, jak sobie samym.

▶ Specjalistyczne doradztwo techniczne dla naszych klientów w celu optymalizacji procesów szlifowania

Oferujemy uczciwe, zindywidualizowane i osobiste podejście do klienta oraz niezawodne zaopatrzenie logistyczne. Otrzymuje on cenę zoptymalizowaną pod kątem jakości otrzymanego produktu.

Klingspor 18282 edited

▶Maksymalne bezpieczeństwo pracy dla użytkowników naszych produktów

Zobowiązujemy się do stałego udoskonalania naszych procesów i produktów. Naszym celem jest „zero wad”..

▶ Zorientowany na procesy system zarządzania Klingspor, obejmujący obszary jakości, środowiska i bezpieczeństwa pracy

Zobowiązaliśmy się do zrównoważonej ochrony środowiska. Chcemy oszczędnie korzystać z zasobów surowcowych i coraz efektywniej je zużywać poprzez ciągłe udoskonalenia.

W ramach naszych możliwości robimy wszystko, aby nasze produkty i procesy miały jak najmniejszy negatywny wpływ na użytkowników i środowisko. W naszych procesach produkcyjnych zmniejszamy zużycie energii i emisje CO2 dla każdego wytwarzanego produktu.

Nasze stanowiska pracy spełniają wymagania obowiązujących przepisów w zakresie ergonomii i bezpieczeństwa na stanowisku pracy.

Każdy pracownik sam odpowiada za jakość swojej pracy.

Porządek i czystość na stanowiskach pracy to warunki pracy o odpowiedniej jakości i odpowiednim stanie bezpieczeństwa.

▶ Maksymalnie wykwalifikowani i umotywowani do realizacji naszych celów pracownicy

Klingspor jest niezawodnym i atrakcyjnym pracodawcą.

Klingspor popiera wymagania w zakresie odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw międzynarodowych oraz związane z tym wartości.

Stosunek między pracowniami a zarządem jest nacechowany zaufaniem i wzajemnym szacunkiem. Każdy pracownik powinien wiedzieć, że jego praca jest potrzebna i że jej jakość zostanie doceniona.

Przełożeni pełnią funkcję przykładu. Poprzez odpowiedni dobór personalny, szkolenie i kierowanie, każda osoba na stanowisku kierowniczym jest odpowiedzialna za wydajność i gotowość do pracy swoich pracowników.

Stopniowe przenoszenie zadań, kompetencji i odpowiedzialności na pracowników umożliwia kadrze kierowniczej niezbędny rozwój ich obszarów kompetencji, przyczyniając się do rozwoju całego przedsiębiorstwa.

Photo Klingspor Polish team

Chcemy zapewnić niezależność naszego przedsiębiorstwa i jego ciągły rozwój poprzez ponadprzeciętne oprocentowanie kapitału dla naszych udziałowców.

We wszystkich oddziałach Klingspor ściśle przestrzegane są obowiązujące przepisy.

Spółki grupy Klingspor są integralną częścią międzynarodowego holdingu. Liczy się efekt ogólny.

Zasady przedsiębiorstwa Klingspor obowiązują wszystkie spółki grupy Klingspor na całym świecie.

 

 

Szkolenia, serwis, dystrybucja

Jako partner, zawsze po stronie klienta

Szkolenia

W naszym centrum szkoleniowym przekazujemy klientom, użytkownikom i pracownikom bezpośrednią wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne w zakresie optymalnego używania materiałów ściernych. Doświadczeni praktycy uczą sposobów na znalezienie rozwiązań konkretnych problemów, a sprzedawcom pomogą w szukaniu argumentacji dla ich klientów. Szkolenia praktyczne są poświęcone wielu bardzo różnym materiałom i odbywają się z wykorzystaniem maszyn stacjonarnych i ręcznych.

 

Serwis

Serwis

Jesteśmy stale do dyspozycji naszych partnerów: telefonicznie, e-mailowo lub osobiście. Nasi pracownicy doskonale znają nasz asortyment i mogą znaleźć roziwązanie w każdym indywidualnym przypadku. 

 

Sprzedaż

Vertrieb

Dzięki 36 oddziałom produkcyjnym i dystrybucyjnym na całym świecie możemy elastycznie reagować na potrzeby regionalnych rynków i klientów.

 

Klingspor Oddziały

Na całym świecie blisko klienta

Ameryka

 • Stoney Creek, Kanada
 • Hickory (NC), USA
 • Tijunana, Meksyk
 • Lima, Peru
 • Curitiba, Brazylia
 • Santiago, Chile
 • Buenos Aires, Argentyna

Afryka

 • Johannesburg, RPA

Europa

 • Kolding, Dania
 • Worksop, Wielka Brytania
 • Sittard, Holandia
 • Leuven, Belgia
 • Haiger, Niemcy
  (zakład produkcyjny)
 • Lwów, Ukraina
  (zakład produkcyjny)
 • Bielsko-Biała, Polska
  (zakład produkcyjny)
 • Brno, Czechy
 • Le Perray-en-Yvelines,
  Francja
 • Wiedeń, Austria
 • Bazylea, Szwajcaria
 • Budapeszt, Węgry
 • Brescia, Włochy
 • Belgrad, Serbia
 • Bukareszt, Rumunia
 • Sofia, Bułgaria
 • Madryt, Hiszpania

Azja

 • Qingdao, Chińska
  Republika Ludowa
  (zakład produkcyjny)
 • Szanghaj, Chińska
  Republika Ludowa
 • Dubaj, Zjednoczone
  Emiraty Arabskie
 • Pune, Indie
 • Bangkok, Tajlandia
 • Ho-Chi-Minh-Stadt, Wietnam
 • Singapur, Republik Singapuru

Australia

 • Sydney, Australia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karte der Klingspor Standorte

Nasze zakłady produkcyjne

Nasze zakłady produkcyjne wyróżniają się bardzo nowoczesnym parkiem maszynowym i świetnie wykształconym personelem. Wysoką jakość narzędzi zapewniamy poprzez pełną kontrolę wszystkich szczegółów produkcyjnych – od zakupu surowców poprzez produkcję wyrobów po ich wysyłkę do klientów.

Logo Haiger, Niemcy

DQS ISO 9001 Qualitymanagement  DQS ISO 14001 Environmental Management  DQS ISO 5001 Energy Management  Logo AEO Zertifizierung

Firma Klingspor została założona w 1893 roku przez Johanna Fritza Klingspora w Siegen jako fabryka kleju. W 1899 roku firma rozpoczęła produkcję materiałów ściernych. Następnie wprowadzano na rynek wiele innowacji, takich jak wodoodporny papier ścierny czy ściernica listkowa. W 1955 roku przeniosła się wraz z zakładem produkcyjnym do miasta Haiger w Hesji, 30 km od Siegen. Tam znajduje się również centrala koncernu. Zakład zatrudnia dziś około 600 pracowników i ma powierzchnię około 82 000 m².

Haiger Produktion

 

Logo Bielsko-Biała i Kozy, Polska

DQS ISO 9001 Quality Management

Jako pierwszy międzynarodowy zakład produkcyjny, w 1995 utworzona została Klingspor Spółka z.o.o. w miasteczku Kozy. Dwa lata później rozpoczęto tam produkcję. W 2005 roku w odległości 10 km powstał kolejny zakład produkcyjny w Bielsku-Białej. Tam znajduje się dzisiaj również administracja. W obu tych zakładach pracuje prawie 900 pracowników. W 2016 roku zakład w Kozach świętował szczególny jubileusz: wyprodukowanie miliardowej tarczy tnącej.

BielskoBielsko-BiałaKozy Kozy

 

Logo Qingdao, Chiny

CQC Certificate

Zakład produkcyjny Klingspor w chińskim mieście portowym Qingdao został otwarty w 2005 roku. Dwa lata od położenia kamienia węgielnego pod nowy zakład rozpoczęto produkcję i pierwszy eksport wyrobów. Na powierzchni zakładu o wielkości 24 000 m² pracuje tam około 150 pracowników.

Qingdao

 

Logo Mosty Wielkie, Ukraina

DQS ISO 9001 Quality Management

W 2008 roku firma Klingspor założyła w ukraińskiej gminie Mosty Wielkie zakład produkcyjny o powierzchni produkcyjnej 3000 m². Dziś zakład zatrudnia około 200 pracowników i od 2015 roku wytwarza za pomocą swojego bardzo nowoczesnego parku maszynowego również charakteryzujące się wysoką jakością narzędzia diamentowe Klingspor.

Lviv

 

 

Klingspor w liczbach

Jako globalnie działające przedsiębiorstwo, jesteśmy obecni na wszystkich kontynentach. Przedstawiamy kilka liczb, które obrazują naszą pozycję jednego z pięciu największych producentów materiałów ściernych na świecie.

powyżej
50
tys.
Artykuły w asortymencie
2.800
Nasi pracownicy codziennie dbają na całym świecie o zadowolenie naszych klientów.
25.000
metry kwadratowe
Materiały ścierne na podłożu
5
Należymy do pięciu wiodących producentów materiałów ściernych na świecie.
1893
Założenie firmy rodzinnej Klingspor