Idealne wykończenie od 1954 roku!

2024-02-29

70 lat, a nadal tak elastyczne jak pierwszego dnia. Wprowadzone na rynek przez firmę Klingspor w 1954 roku, ściernice listkowe nadal inspirują wszędzie tam, gdzie wymagane są elastyczne narzędzia i doskonałe wykończenie powierzchni. Produkty dostępne są w licznych wersjach, rozmiarach i granulacjach. Stosowane są zarówno na maszynach ręcznych, jak i stacjonarnych.

Ściernice listkowe Klingspor mają 70 lat!

Genialny design

Konstrukcja ściernicy listkowej jest prosta i genialna: duża liczba listków ściernych jest rozmieszczona promieniście wokół środka i mocowana tam za pomocą żywicy syntetycznej. Ściernica listkowa jest następnie mocowana do maszyny, która obraca ją z dużą prędkością, za pomocą trzpienia, adaptera lub płyty montażowej. Wyjątkową zaletą omawianego narzędzia jest jego niezwykła elastyczność, wynikająca z zastosowania indywidualnych listków ściernych. Szlifuje ona powierzchnię obrabianego przedmiotu bez wywierania nadmiernego nacisku, co minimalizuje powstawanie rys i zapewnia wyjątkowo delikatny efekt szlifowania.


Anw_WSM_Auto_retro.png

Dalszy rozwój i uniwersalne zastosowanie

To, co zaczęło się jako prosty pomysł, szybko ewoluowało w jeden z najpopularniejszych produktów Klingspor. Obecnie ściernica listkowa naszej firmy jest dostępna w ponad 200 różnych wersjach, na przykład jako ściernica listkowa na trzpieniu do szlifierki blokowej, jako ściernica listkowa do szlifierki kątowej, czy jako ściernica plisowana do szlifierek trzpieniowych. Inni producenci również przyjęli wynalazek Klingspor. U tych producentów narzędzie to jest często określane jako zamocowana ściernica listkowa.


Przełomowy wynalazek

Carl Klingspor opisuje działanie ściernicy listkowej w numerze magazynu „Der Kronenschleifer” z grudnia 1956 roku: „Sprzedajemy nasze ściernice listkowe na rynku od końca 1954 roku. To narzędzie ścierne składa się z mnóstwa pojedynczych listków. Poszukiwanie sposobu na mocowanie tych listków tak, aby nie odrywały się później podczas procesu szlifowania, okazało się długotrwałe i obejmowało niezliczone próby. Listki są teraz skonsolidowane w bloki – elementy robocze są zakotwiczone w strefie mocowania za pomocą żywicy syntetycznej lub kleju. Te bloki są następnie zaciskane w uchwycie, aby utworzyć okrągłe narzędzie ścierne, które nadaje się do wszechstronnego zastosowania zarówno na maszynach ręcznych, jak i stacjonarnych.


70y_Schleifmop_en_schwarz.jpg