Od dystrybutora do producenta

2015-11-30

Klingspor uruchamia program diamentowy z wyrobami z własnej produkcji.

Klingspor uruchamia program diamentowy z wyrobami z własnej produkcji.

Haiger, 2 maja 2015 — W asortymencie Klingspor użytkownicy, oprócz materiałów ściernych z wiązaniem i materiałów ściernych na podłożu, mogą teraz znaleźć również narzędzia diamentowe wysokiej jakości, pochodzące z własnej produkcji. Asortyment narzędzi diamentowych Klingspor jest to kompleksowy program przeznaczony do wszystkich najpopularniejszych zastosowań i w chwili wprowadzenia na rynek obejmuje ponad 40 produktów i ponad 250 pojedynczych artykułów.

Nowo utworzona jednostka badawczo-rozwojowa zajmująca się narzędziami diamentowymi w zakładzie w Haiger i nowy zakład produkcyjny we Lwowie na Ukrainie gwarantują doskonałe parametry i niezmiennie wysoką jakość nowych produktów. Oczywiście nowe narzędzia diamentowe Klingspor posiadają certyfikat oSa, zapewniając dzięki temu maksymalne bezpieczeństwo w trakcie używania.

„Dzięki naszemu nowemu programowi narzędzi diamentowych zapewniamy naszym klientom kompleksową ofertę: od projektowania poprzez produkcję aż po dystrybucję, logistykę i serwis” - tak Olaf ter Jung, członek zarząd ds. sprzedaży i marketingu, wyjaśnia strategię związaną z najmłodszym dzieckiem asortymentu produktów Klingspor. „W tym celu wykorzystujemy wszystkie nasze struktury z lokalnymi osobami kontaktowymi i ponad trzystoma wyszkolonymi pracownikami handlowymi i technicznymi firmy Klingspor z całego świata. Dzięki temu nasi klienci mogą korzystać z kompetentnego doradztwa, dostępności i krótkich terminów dostawy”.

Produkcja nowych narzędzi diamentowych to jednak nie tylko jakość, ale również przykładanie dużego znaczenia do zachowania wysokich standardów ochrony środowiska. Dzięki filtracji obcych cząstek i zawiesin, zaawansowane technologie umożliwiają uzyskanie czystości powietrza sięgającej 99%. Odpady powstające podczas produkcji są wykorzystywane lub utylizowane zgodnie z zasadami ochrony środowiska.

Narzędzia diamentowe
Asortyment narzędzi diamentowych Klingspor jest to kompleksowy program przeznaczony do wszystkich najpopularniejszych zastosowań i w chwili wprowadzenia na rynek obejmuje ponad 40 produktów i ponad 250 pojedynczych artykułów.

Firma

Od ponad 100 lat firma Klingspor wyznacza na świecie standardy technologii szlifowania. W naszych zakładach produkcyjnych produkowanych jest ponad 50 000 artykułów, między innymi z grup asortymentowych: materiały ścierne na podłożu, tarcze do cięcia, tarcze do szlifowania zgrubnego, ściernice listkowe talerzowe i tarczowe do różnych zastosowań. Ponad 36 rozproszonych po całym świecie oddziałów produkcyjnych i dystrybucyjnych zatrudniających w sumie ponad 2700 umożliwia elastyczne dopasowanie do potrzeb regionalnych rynków. W naszych oddziałach na całym świecie za doradztwo odpowiada ponad 300 pracowników handlowych, techników i inżynierów o wysokich kwalifikacjach.