Stary adres. Nowy wygląd. Większa zawartość.

2014-09-09

Klingspor odnawia swoją firmową stronę internetową www.klingspor.de, wprowadzając liczne nowe funkcje.

Klingspor odnawia swoją firmową stronę internetową www.klingspor.de, wprowadzając liczne nowe funkcje.

Firma Klingspor - producent materiałów ściernych z miasta Haiger, zmieniła swoją stronę internetową. Nowa strona pod starym adresem www.klingspor.de jest dostępna w sieci od połowy grudnia 2015 roku i prezentuje się nie tylko w nowej szacie graficznej, ale również z wieloma nowymi funkcjami. Centralnym punktem strony jest interaktywna wyszukiwarka produktów, która krok po kroku prowadzi użytkownika do znalezienia indywidualnego rozwiązania problemu, czyli wyszukuje optymalny produkt do szlifowania lub cięcia. Intuicyjny interfejs użytkownika i zoptymalizowany pod kątem używania mobilnego wygląd zapewniają doskonały komfort używania na wszystkich urządzeniach od PC po smartfony.

Przy odnawianiu strony decydujące znaczenie miało jej optymalne zaprojektowanie pod kątem potrzeb użytkowników. Dotyczy to zarówno doboru i opracowania treści, jak i jej dostępności za pomocą przejrzystej nawigacji obsługiwanej kilkoma kliknięciami. Często używane funkcje, na przykład wyszukiwarka produktów, kontakt z działem sprzedaży Klingspor i kompleksowa wyszukiwarka haseł, są dostępne bezpośrednio z każdego miejsca strony internetowej.

Wiedza ekspercka, przekazana w zrozumiały sposób: Leksykon

Oprócz informacji o konkretnych produktach, nowa strona internetowa zawiera również branżowy leksykon ze szczegółowymi informacjami na temat cięcia, szlifowania i wykańczania, włącznie z używanymi do tego celu narzędziami. W sposób szczegółowy, rzetelny i zrozumiały objaśniamy tutaj wszystko, co powinien wiedzieć użytkownik – fachowiec lub laik - w celu uzyskania optymalnego efektu swojej pracy. Hasła i tematy obejmują zakres od prawidłowego przechowywania materiałów ściernych poprzez zalety i wady różnych wariantów ziaren aż po aspekty bezpieczeństwa, takie jak maksymalna prędkość robocza i minimalna prędkość niszcząca.

Work in progress

Po uruchomieniu w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Polsce, na Ukrainie i w Brazylii, w następnych miesiącach dostępne będą kolejne wersje lokalne. Wprowadzanie strony internetowej odbywa się według stopniowego planu, który przewiduje również doskonalenie wersji głównej. Naszym celem jest, aby najpóźniej do końca 2016 roku wszystkie spółki Klingspor na całym świecie były podłączone do nowej strony internetowej.

Intuicyjny interfejs użytkownika i zoptymalizowany pod kątem używania mobilnego, ułatwiający obsługę wygląd nowej strony internetowej Klingspor zapewniają doskonały komfort używania na wszystkich urządzeniach od PC po smartfony.

 

Firma

Od ponad 100 lat firma Klingspor wyznacza na świecie standardy technologii szlifowania. W naszych zakładach produkcyjnych produkowanych jest ponad 50 000 artykułów, między innymi z grup asortymentowych: materiały ścierne na podłożu, tarcze do cięcia, tarcze do szlifowania zgrubnego, ściernice listkowe talerzowe i tarczowe do różnych zastosowań. Ponad 36 rozproszonych po całym świecie oddziałów produkcyjnych i dystrybucyjnych zatrudniających w sumie ponad 2700 umożliwia elastyczne dopasowanie do potrzeb regionalnych rynków. W naszych oddziałach na całym świecie za doradztwo odpowiada ponad 300 pracowników handlowych, techników i inżynierów o wysokich kwalifikacjach.