Więcej niż "tylko" ceramika! Klingspor prezentuje technikę CEVOLUTION.

2022-09-13

Materiały ścierne z ziarnem ceramicznym są od dawna znane z agresywności i żywotności. Klingspor poszedł o krok dalej i opracował wysokowydajne ceramiczne materiały ścierne w nowej technologii "CEVOLUTION". Oprócz ziarna ceramicznego zawierają one również know-how z prawie 130 lat doświadczeń w szlifowaniu.

Ceramiczne ziarno ścierne ma wiele zalet w porównaniu z innymi rodzajami ziarna ściernego: mikrokrystaliczna struktura zapewnia efekt samoostrzenia i równomierną charakterystyką szlifowania. Ponadto ceramiczne ziarno ścierne ma przeważnie większą skuteczność w usuwaniu materiału. Jednak w wielu zastosowaniach samo ziarno nie wystarcza do uzyskania optymalnej wydajności.

Technologia CEVOLUTION: tajemnica tkwi w kombinacji elementów składowych produktu!

W praktyce istnieją zastosowania, w których nie można zagwarantować koniecznego nacisku lub wymaganej prędkości szlifowania. Może to spowodować, że zalety ziarna ceramicznego nie zostaną wykorzystane, ponieważ nacisk nie jest wystarczająco duży, aby naruszyć strukturę ziarna; konsekwencją jest zapychanie się materiału ściernego i niezadowalający wynik szlifowania.

Dlatego produkty Klingspor z nową technologią CEVOLUTION są optymalizowane całościowo: w zależności od obszaru zastosowania, poszczególne komponenty składające się na materiał ścierny są modyfikowane i dostrajane, aż w końcu, po licznych testach i próbach, z ziarna ceramicznego wydobywa się najlepszą wydajność. „Nasz dział rozwoju podchodzi do nowej technologii CEVOLUTION całościowo: optymalizuje mieszankę ziarna, wielkość i ilość ziarna, recepturę spoiwa, dodaje do tego aktywną warstwę MULTI a wytwarzanie odbywa się w specjalnym procesie produkcyjnym. Wszystko po to, aby w każdym zastosowaniu zaoferować użytkownikowi najlepszą wydajność. CEVOLUTION jest więc prawdziwą rewolucją w dziedzinie ceramicznych materiałów ściernych”, wyjaśnia Ibraim Lapa, szef działu Business Development.

Rodzina CEVOLUTION.

W ofercie Klingspor klienci znajdą liczne produkty z nową technologią CEVOLUTION, takie jak pas ścierny CS 920 Y/ CS 922 Y lub ściernice listkowe talerzowe SMT 974, SMT 975, SMT 976 i SMT 674, które będą dostępne już jesienią 2022 roku. Kolejne grupy produktów są w fazie planowania. Tylko wtedy, gdy materiały ścierne będą oferowały rzeczywisty wzrost wydajności, otrzymają wyróżniające oznaczenie CEVOLUTION.