Obróbka spawów

Do obróbki spawów za pomocą szlifierki kątowej można wybrać tarcze fibrowe, tarcze do szlifowania zgrubnego lub ściernice listkowe. Każde narzędzie ma inne właściwości. Użytkownik decyduje, który produkt jest właściwy do obróbki spawu.

Proces obróbki spawów

Obróbka spawu składa się zasadniczo z pięciu etapów:

  • oddzielanie/cięcie,
  • przygotowanie spawu,
  • zeszlifowanie,
  • szlifowanie dokładne i wykończenie,
  • oczyszczenie spawy, usunięcie barw nalotowych

 

Zawsze właściwe narzędzie do szlifowania

Dzięki bogatej ofercie produktów, Klingspor oferuje odpowiednie narzędzie do wszystkich popularnych typów maszyn i do wszystkich typowych zastosowań. Produkty do szlifierek kątowych, szlifierek pneumatycznych, szlifierek prostych, urządzeń do satynowania, pilnikarek taśmowych, szlifierek spoin pachwinowych lub wałki giętkie służą wszystkim w różnych branżach, takich jak ślusarstwo/konstrukcje metalowe, budowa poręczy schodowych, budowa zbiorników ze stali szlachetnej, stocznie, motoryzacja, budowa suwnic i dźwigów.

Porównanie i decyzja

Do obróbki spawów za pomocą szlifierki kątowej można wybrać tarcze fibrowe, tarcze do szlifowania zgrubnego lub ściernice listkowe. Każde narzędzie ma inne właściwości. Użytkownik decyduje, który produkt jest właściwy do obróbki spawu. Poniższa tabela zawiera porównanie tarcz fibrowych, listkowych i zgrubnych, z uwzględnieniem najważniejszych kryteriów selekcji.

 

 

Pobieranie (PDF): Rozwiązania Klingspor do obróbki spawów

Rozwiązania Klingspor do obróbki spawów - PDF - podgląd

Powrót do Szlifierstwo