Podłoże
W przypadku materiałów ściernych na podłożu podłoże może być wykonane z papieru, płótna, fibry lub folii.
Podłoża papierowe są stosunkowo tanie i wykorzystywane głównie tam, gdzie wymagania co do wytrzymałości są niskie (szlifowanie płaszczyznowe). Są one podzielone w zależności od gramatury na papiery od A (bardzo lekkie) do G (bardzo ciężkie).
Podłoża tkaninowe są znacznie mocniejsze niż papierowe i dlatego są zwykle wykorzystywane do zastosowań o wyższych wymaganiach co do wytrzymałości na rozerwanie, np. do szlifowania zgrubnego za pomocą taśm ściernych. Również tutaj oferta sięga od lekkich, wysokoelastycznych podłoży poprzez tkaniny mieszane bawełniano-poliestrowe aż po ciężkie tkaniny poliestrowe o wysokiej wytrzymałości na rozerwanie, np. do szlifowania zgrubnego.
Fibra jest to materiał kompozytowy z włókien bawełnianych lub celulozowych, który może być bardzo jednorodnym i stabilnym podłożem przeznaczonym wyłącznie do tarcz fibrowych.
Podłoża foliowe składają się z cienkiej folii poliestrowej, która tworzy bardzo płaskie i odporne na rozrywanie podłoże. Podłoża te są stosowane przede wszystkim w tarczach i pasach do szlifowania dokładnego powierzchni, w szczególności lakierowanych.
Pasujące produkty
Inne tematy z tej dziedziny
- Nowy asortyment w opakowaniach detalicznych
- Warstwa zalewowa żywicy
- Przechowywanie materiałów ściernych
- Warstwa Multi
- Prędkość skrawania
- Warstwa pasywna
- Bezpieczeństwo
- Antystatyczny szlif wykończeniowy
- Mikrokrystaliczna
- Złącze pasa bezkońcowego
- Typy ziarna ściernego
- Twardość
- Forma otworów
- oSa (Organisation for the Safety of Abrasives)
- Minimalna prędkość rozrywania
- Maksymalna prędkość robocza
- Trwałość
- Segmenty Turbo
- Agresywność
- Fibra
- Aglomerat
- Nasypywanie elektrostatyczne
- Gęstość nasypu
- Fleksowanie