Trwałość
Trwałość oznacza w przypadku narzędzi ściernych czas, przez jaki narzędzia te mogą być używane do niezbędnej wymiany z powodu wystąpienia objawów zużycia. Standardowe parametry zużycia narzędzi ściernych to np. liczba cięć wykonanych narzędziem (tarcze do cięcia), liczba elementów obrobionych jednym narzędziem (ściernice listkowe talerzowe i pasy ścierne).
Podczas produkcji narzędzia ściernego jego trwałość może być regulowana zarówno poprzez rodzaj, ilość i jakość samego ziarna ściernego, jak i za pomocą struktury i składu wiązania (rodzaj, twardość, wypełniacze).
Aby użytkownik mógł otrzymać dodatkową pomoc przy doborze odpowiedniego narzędzia do konkretnego celu,narzędzia obrotowe firmy Klingspor do szlifowania i cięcia, oprócz podziału na trzy klasy wydajności (Extra, Supra, Special), są dodatkowo klasyfikowane pod względem agresywności i trwałości. Jeśli użytkownik szczególną wagę przykłada do dużej trwałości (tzn. duża trwałość narzędzia, czyli jak największa liczba cięć lub obrobionych elementów), a tym samym do małych czasów i kosztów przezbrajania, w asortymencie Klingspor może wybrać narzędzie o odpowiednim oznaczeniu.
Pasujące produkty
Inne tematy z tej dziedziny
- Podłoże
- Warstwa zalewowa żywicy
- Przechowywanie materiałów ściernych
- Warstwa Multi
- Prędkość skrawania
- Warstwa pasywna
- Bezpieczeństwo
- Antystatyczny szlif wykończeniowy
- Mikrokrystaliczna
- Złącze pasa bezkońcowego
- Typy ziarna ściernego
- Twardość
- Forma otworów
- oSa (Organisation for the Safety of Abrasives)
- Minimalna prędkość rozrywania
- Maksymalna prędkość robocza
- Segmenty Turbo
- Agresywność
- Fibra
- Aglomerat
- Nasypywanie elektrostatyczne
- Gęstość nasypu
- Fleksowanie