Tytan

Tytan jest to pierwiastek chemiczny. Dzięki małej – w porównaniu z innymi metalami – gęstości, jest on zaliczany do metali lekkich. Ma srebrnobiały kolor. Ponieważ tytan w czystym stanie w naturze prawie nie występuje, jest pozyskiwany głównie z rudy tytanu. Proces wytwarzania jest skomplikowany i dlatego materiał ten jest wielokrotnie droższy od np. stali szlachetnej.
Jako stop z innymi pierwiastkami, tytan uzyskuje specjalne właściwości, np. mały ciężar przy wysokiej wytrzymałości i odporności na korozję. Dlatego tytan jest wykorzystywany tam, gdzie stawiane są najwyższe wymagania.

Podczas szlifowania tytanu należy pamiętać o tym, że z uwagi na specyficzne właściwości materiału tytan musi być obrabiany z mniejszą prędkością skrawania. W celu uzyskania optymalnych efektów szlifowania zaleca się stosowanie prędkości skrawania 12 - 15 m/s i twardej płytki kontaktowej.
Asortyment firmy Klingspor umożliwia użytkownikom wybór różnych materiałów ściernych z ziarnem ceramicznym, które bardzo dobrze nadają się do obróbki tytanu.

Pasujące produkty

Powrót do Szlifierstwo