Warstwa Multi

Multispoiwo jest nanoszone dodatkowo na spoiwo zalewowe wyrobów ściernych na podłożu. Multispoiwo jest nanoszone na lakier nawierzchniowy na zakończenie procesu produkcji w oddzielnej operacji. Podczas późniejszego używania materiału ściernego multispoiwo zapewnia chłodniejsze szlifowanie.

Powłoki multispoiwa są stosowane przede wszystkim w wysokogatunkowych materiałach ściernych do szlifowania stali szlachetnej i stali wysokostopowej.

Multispoiwo sprawia, że na szpicach ziaren materiału ściernego powstaje znacznie mniejsze tarcie, a dzięki temu również niższa temperatura i dlatego następuje znaczne ograniczenie zjawiska przyczepiania się szlifowanego materiału do szpiców ziaren i „zeszklenia” ziarna. Warstwa Multi umożliwia w ten sposób uzyskanie wymiernie większej wydajności skrawania i większej trwałości w porównaniu do tradycyjnych materiałów ściernych. Również typowe przebarwienie termiczne (barwy nalotowe) obrabianego detalu podczas szlifowania stali szlachetnej mogą zostać wyeliminowane, a przynajmniej znacznie ograniczone poprzez zastosowanie multispoiwa.

Do obróbki stali szlachetnej firma Klingspor oferuje asortyment produktów i szeroki wybór materiałów ściernych na podłożu z multispoiwem, zoptymalizowanych pod kątem danego przeznaczenia.

Pasujące produkty

Powrót do Szlifierstwo