Złącze pasa bezkońcowego

Aby z rolki papieru lub płótna ściernego wykonać bezkońcowy pas, należy połączyć ze sobą niezawodnie i trwale oba końce na uciętą długość. Tak zwane połączenia pasa biegnie zwykle pod kątem 45° - 80° względem kierunku ruchu pasa, aby przejście miejsca połączenia nie było nagłe.

W zależności od podłoża pod ścierniwem (papier, płótno, tworzywo sztuczne) i przeznaczenia (maszyna, element kontaktowy, detal), stosowane są różne formy łączenia pasów.

Generalnie istnieją dwie różne formy łączenia pasów:

a) połączenie na zakładkę, w którym oba końce mają naprzemiennie skos i są na siebie nakładane i ściskane,

b) połączenie na styk, w którym oba końce są do siebie przykładane na styk i na przedniej lub tylnej stronie pasa łączone ze sobą za pomocą wąskiej folii (zwykle wzmocnionej dodatkowo tkaniną).

W obrębie tych dwóch form łączenia występuję różne wersje, które umożliwiają optymalne dopasowanie pasa do określonego zadania szlifierskiego. W pasach ściernych Klingspor wykorzystywane są następujące formy łączenia pasów:

Połączenie na zakładkę

F1 standardowe połączenie na zakładkę

F2 połączenie na zakładkę ze szlifowanymi końcówkami ziaren

F5 połączenie na zakładkę bez żywicy i ziarna ściernego w obszarze zakładki

Połączenie na styk

F3G połączenie zygzakowate z tylną folią

F4G cięcie proste pod kątem względem kierunku ruchu taśmy, z tylną folią

F6G połączenie na styk z folią włożoną od strony ziarna; ziarno i żywica są wcześniej usuwane z obszaru połączenia

F7G połączenie faliste z tylną folią

 

Pasy bezkońcowe z włokniny

F3W Specjalne połączenia dla pasow z włokniny szlifierskiej. Połączenie stykowe podklejone folią z dodatkowym klejeniem czołowym.

F4W Cięte skośnie, połączenie na styk, z folią wzmocnioną włoknem i czołowym sklejeniem. Specjalne połączenie do pasow pilnikowych z włokniną ścierną, typ produktu NBF 800

Forma połączenia pasa odgrywa ważną rolę w przypadku pasów ściernych. Pasy o standardowych wymiarach i pasy możliwe do zamawiania bezpośrednio z magazynu są dostarczane przez firmę Klingspor standardowo z połączeniem wykonanym w formie optymalnie dostosowanej do danego typu pasa. W razie potrzeby, na zamówienie pasy Klingspor mogą być jednak wykonywane i dostarczane również z połączeniem lepiej dostosowanym do specjalnego przeznaczenia.

Pasujące produkty

Powrót do Szlifierstwo